18 Temmuz 2018 | Doğal Tv Genel Müdürü Mehmet Öztürk ile Vodafone Akıllı Köy'ü Konuştuk

Geleneksel tarım yöntemleriyle ileri tarım teknolojilerini bir araya getiren Vodafone Akıllı Köy, Doğal TV Genel Müdürü Mehmet Öztürk'ü ağırladı.

Vodafone Akıllı Köy'de hayvancılık çözümleri teknolojileriyle yerini alan TETA Teknik Tarım Genel Müdürü Sümer Tömek Bayındır ve Genel Müdür Yardımcısı Başat Tömek ile birlikte Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret eden Doğal TV Genel Müdürü Mehmet Öztürk, TABİT Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Akın ile Vodafone Akıllı Köy'de yapılan çalışmalarla ilgili röportaj gerçekleştirdi.

Röportajda Akın'a, TETA Teknik Tarım Genel Müdürü Sümer Tömek Bayındır eşlik etti. Akın, Türkiye tarımını tarımsal teknolojilerle ileri taşımak adına Vodafone başta olmak üzere birçok teknoloji ve tarım firmasıyla bir araya gelerek gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy projesini anlattı.

Köyden kente göçün önüne geçmeyi ve çiftçilerin verimlilik, karlılık ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini artırılmasının hedeflendiği Vodafone Akıllı Köy'de bitkisel üretim alanından, hayvancılığa, sosyal projelerden eğitimlere birçok konuda bilgi alan Öztürk ile tarım, hayvancılık ve teknolojiye dair konuşuldu.

TETA Teknik Tarım Müdürü Sümer Tömek Bayındır, hayvan takip sisteminden toplu süt sağıma hayvancılık teknolojileriyle küçük aile çiftçilerini yönelik geliştirdikleri çalışmalardan bahsetti.

Röportajın ardından Öztürk, Kasaplar Köy kahvesinde köy halkı ile bir araya geldi. Köy halkı ile Vodafone Akıllı Köy'de iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmalar konuşuldu.

Akşam sağıma katılan Öztürk, Akıllı Mera sistemini, hayvancılıkta verim ve karlılığı artıran teknolojileri ve sürü yönetim sistemini  TETA Teknik Tarım Genel Müdür  Sümer Tömek Bayındır ve Genel Müdür Yardımcısı Başat Tömek'ten dinledi.

Günün sonunda Öztürk'e Doğal Tv ve kendisini adına hatıra zeytin fidanı hediye edildi.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.