20 Temmuz 2018 | Salçalık Domateste Hasat Vakti

Vodafone Akıllı Köy'de bulunduğu konum ve sahip olduğu üretim deseni nedeniyle farklı çeşitlerde akıllı tarım uygulamalarıyla yetiştirilen ürünlerin hasadı devam ediyor.

Tarımsal üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle artırmayı ve üreticinin sosyal yaşam standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi hedefleyen Vodafone Akıllı Köy' de hasat devam ediyor.

Vodafone Akıllı Köy bitkisel üretim alanında  sanayi domates çeşidi olan Pegaso salçalık domateslerin ilk hasadı yapıldı.

Topraktan hasada olan dikim sürecinde tarımsal mekanizasyonda Türkay Tarım Makinaları ekipmanları kullanıldı. Dikim için hazır hale getirilen toprağa ardından yabancı ot mücadelesinde etkili olan İleri Plastik'in malç naylonları çekildi. Uçtan uca bitki besleme programıyla ANT YEM-MİKS'in gübreleri ile ürünlerin gelişimi takip edildi. Sulamada akıllı sulama teknolojilerinde dünya lideri olan Netafim'in damla sulama teknolojisi kullanıldı. Bitki gelişimi döneminde Önallar Tarım Makinaları ekipmanı ile kontrollü ilaçlama yapıldı. Sulama suyu filtre çözümlerinde Cesursan Filtre, artezyen su pompası çözümleriyle Üstünel Pompa ve altyapı borularıyla Panplast'ın ürünleri dikimden hasada kullanıldı.

Salçalık domates üretiminde çiftçilerin tercih ettiği, pegaso domates yüksek verime sahip olup bitki yapısı güçlü oturak sanayi çeşidi domatestir.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.