13 Temmuz 2018 | Türk Traktör, Vodafone Akıllı Köy'de !

Üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileriyle harmanlayan Vodafone Akıllı Köy, kamudan özel sektöre birçok firmayı ağırlamaya devam ediyor.

Modern tarıma yön veren şirket olma vizyonuyla hareket eden Türk Traktör'ün Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Tüfekci ve Yeni Teknoloji Araştırma Yönetcisi Işıl Ayrancı Kılınç, Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret etti.

Türk Traktör yöneticileri, ziyaretlerinde TABİT Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Akın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ile bir araya geldi. Vodafone Akıllı Köy toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, Türk Traktör yöneticilerine yeni nesil kırsal yaşam modeli sunan TABİT 'in, çalışmaları, vizyonu ve projeleri anlatıldı.

Türk Traktör ile Vodafone Akıllı Köy'de yapılacak olan Ar-Ge çalışmalarının görüşüldüğü toplantıda, ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar için karşılıklı bilgi alışverişi yapıldı.

Sunumların ardından TABİT Tarımsal Teknolojiler Bölüm Başkanı Orhan Kurt ile Vodafone Akıllı Köy uygulama sahası gezildi. Teknik gezi sırasında Vodafone Akıllı Köy İş Ortakları'nın katkılarıyla yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi verildi.

Teknik saha gezisi sırasında Türk Traktör yöneticileri; bitkisel ürün çeşitleri ve malçlı yetiştiricilik, tarımsal teknolojiler, küçük aile çiftçilerine yönelik tasarlanan yüksek tünelleri, modern meyvecilik ve tarım ekipmanları hakkında bilgi aldılar.

Türk Traktör'ün Ürün Yönetimi Grup Müdürü Cem Tüfekci ve Yeni Teknoloji Araştırma Yönetcisi Işıl Ayrancı Kılınç, günün anısına kendilerine armağan edilen zeytin fidanlarına isimlerinin yazılı olduğu zeytin hatıra etiketlerini astılar.

Ürünlerin değerlendirilebileceği kurutma tesisi, doğru zamanlı sulama ve gübrelemenin yapıldığı sulama ve gübreleme ana kontrol merkezi, taze yeşil ot tesisi ve soğuk hava deposu işleyişleri Tarımsal Teknolojiler Bölüm Başkanı Orhan Kurt tarafından aktarıldı.

Akıllı Mera ile devam eden teknik saha gezisi sırasında, akıllı mera sistemi, köy halkının faydalandığı süt sağım tesisi ve soğuk süt deposu hakkında bilgi verildi.

Kırsalda yaşayan küçük aile çiftçilerine yönelik böyle bir projenin ülkemiz ve dünyada sürdürülebilirliğine vurgu yapan Türk Traktör yöneticileri, Vodafone Akıllı Köy projesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.