11 Ağustos 2018 | Fazla Gıda, Vodafone Akıllı Köy'de

İklim Eylemi'ne yönelik teknoloji tabanlı bir girişim ile çözüm bulma amacı ile kurulan Fazla Gıda Şirketi, Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret etti.

Günümüzde sosyal sorunların çözümü doğrultusunda dünyada etkin şekilde Gıda Atığı ve Açlık ile mücadele sağladığı teknoloji altyapısı ile çözüm üreten Fazla Gıda Geliştirme Satış Direktörü Gökmen Güven ve Müşteri Süreç Geliştirme Uzmanı Ulaş Kayır, Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret etti.

Gerçekleştirdikleri ziyarette TABİT AR-GE Müdürü Orhan Kurt ve İş Geliştirme Müdürü Cem Tereyağoğlu ve Etkinlik Yöneticisi Emre Tümer ile bir araya gelen Fazla Gıda yöneticilerine, geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy yapılan uygulama ve sosyal projelerin yer aldığı sunumlar izletildi.

Sunumların ardından Vodafone Akıllı Köy Uygulama sahası teknik gezisi yapıldı. Bitkisel üretim alanı ile başlayan teknik gezide; tarımsal teknolojiler, sulama ve gübreleme alt yapısı ile uygulama sahasında yetiştirilen ürün çeşitleri ile ilgili bilgi verildi.  Tarımda teknolojinin küçük aile çiftçilerinin hayatını nasıl kolaylaştırdığı ve üretimde verimliliği nasıl artırdığı hakkında yerinde bilgi alan Fazla Gıda, Türkiye'nin ilk Akıllı Mera Sistemi'nin kurulduğu Akıllı Mera'yı gezdi.

Toplu sağım tesisini, hayvancılıkla verim ve karlılığı artıran çalışmaları yerinde inceleyen ziraat mühendisleri, Vodafone Akıllı Köy iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmaları yerinde inceledi.


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız
Resimdeki metni yazınız
 

Yorumlar

Henüz bir yorum yazılmadı.